Slike su informativnog karaktera

Osnovne informacije

Internet
Televizor
Klima uređaj
Sadržaj objekta:
Vila se nalazi u mirnom delu Leptokarije, a udaljena je 70 metara od mora i samo pet minuta hoda od centra.
Sadržaj smeštaja:
Vila poseduje dvokrevetne, trokrevetne i četvorokrevetne studije u prizemlju, na prvom i drugom spratu.
Sopstveni prevoz
Autobuski prevoz
-15%
USLUGA:
NA
  • Položaj:  Vila se nalazi u mirnom delu Leptokarije, a udaljena je 70 metara od mora.
  • Na samo pet minuta hoda od centra.
  • Sadržaj:  Vila poseduje dvokrevetne, trokrevetne i četvorokrevetne studije u prizemlju, na prvom i drugom spratu.
  • U prizemlju vile, na samom ulazu je recepcija.
  • U produžetku široki zajednički prostor sa garniturama za sedenje u kome mogu da se ostave stvari na dan dolaska i polaska gostiju.
  • Smeštaj: Svaka smeštajna jedinica ima opremljenu kuhinju sa elementima i posuđem za osnovno pripremanje i konzumiranje hrane za predviđeni broj osoba. kupatilo sa TWC-om, terasu, TV i klima uređaj.
  • GPS KOORDINATE: 40.058860   22.567830
  • SOPSTVENI PREVOZ:
  • 1. DAN Samostalni dolazak, ulazak u smeštajne jedinice posle 16h. Noćenje
  • 2-11. DAN Boravak u smeštajnim jedinicama na bazi izabrane usluge.
  • 11. DAN Napuštanje objekta do 9h po lokalnom vremenu. Kraj programa
  • AUTOBUSKI PREVOZ:
  • 1. DAN -Polazak autobusa dan ranije u odnosu na datum iz tabele iz Bačke Palanke u 19h sa perona autobuske stanice. Vožnja do Novog Sada, Beograda… Noćna vožnja sa kraćim usputnim odmorima.
  • 2. DAN Dolazak u jutarnjim časovima, ulazak u smeštajne jedinice posle 16h. Noćenje.
  • 3-11. DAN Boravak u smeštajnim jedinicama na bazi izabrane usluge.
  • 12. DAN Napuštanje objekta do 9h po lokalnom vremenu. Polazak za Srbiju u poslepodnevnim časovima.
  • 13. DAN Dolazak u Srbiju u ranim jutarnjim časovima. Kraj svih usluga.

FIRST MINUTE GRCKA 2024

Popust za uplate u celosti na smeštaj – 15% (ne važi za prve tri i poslednje tri smene, tj. smene sa *). 

Popusti važe do 29.02.2024.

SOPSTVENI PREVOZ ( najam smestajne jedinice po osobi, 10 nocenja )
Najam 11 dana 24.05.

03.06.

03.06.

13.06.

13.06.

23.06.

23.06.

03.07.

03.07.

13.07.

13.07.

23.07.

23.07.

02.08.

02.08.

12.08.

12.08.

22.08.

22.08.

01.09.

01.09.

11.09.

11.09.

21.09.

21.09.

01.10.

1/2 ST 119*  159*  199*  179 209  239 269 269 269  229 209* 169* 119*
1/3 ST  109*  149*  169*  139 159  169 189 189 189  169  179* 149* 119*
1/4 ST  99*  139*  159*  129 139  149 159 159 159  149 169*  139* 109*
Cene označene sa* , iskazane su po osobi i obuhvataju smeštaj i prevoz; U slučaju sopstvenog prevoza kod paket aranžmana cena se umanjuje za 20 eur po osobi.
AUTOBUSKI PREVOZ
MESTO POLASKA AUTOBUSA Vreme

polaska

autobusa

Cena

povratne

karte

za odraslu

osobu

Cena

povratne

karte

za decu do

10 godina

Doplata za

transfer u

smenama sa *

Subotica, parking kod autobuske stanice 18:00h 100€ 90€ 20€
Bačka Topola, Vatrogasni dom 18:35h 100€ 90€ 20€
Senta, Autobuska stanica 18:00h 100€ 90€ 20€
Kikinda, hotel “Narvik” 18:00h 100€ 90€ 20€
Zrenjanin, parking kod nove pijace

(preko puta “MAXIJA”)

18:30h 95€ 85€ 15€
Sombor, parking ispred FK Radnički 17:00h 95€ 85€ 15€
Sivac, parking kod glavne autobuske stanice 17:00h 95€ 85€ 15€
Crvenka, preko puta autobuske stanice 17:15h 95€ 85€ 15€
Kula, plato kod autobuske stanice 17:30h 95€ 85€ 15€
Odžaci, Autobuska stanica 17:30h 95€ 85€ 15€
Vrbas, Autobuska stanica 18:00h 85€ 75€ 5€
Bačka Palanka, Autobuska stanica 19:00h 80€ 70€
Novi Sad, Organizator će naknadno odrediti mesto polaska 20:00h 80€ 70€
Beograd, sa mesta po dogovoru* 21:00h 75€ 65€
Mali Požarevac, uređeni parking posle isključenja-

petlje Mali Požarevac

21:20h 75€ 65€
Kolari, BS “NIS Petrol”, autoput 21:30h 75€ 65€
Mihajlovac, BS Lukoil, autoput 21:35h 75€ 65€
Požarevac, Požarevačka petlja 21:40h 75€ 65€
Velika Plana, parking Mc Donalds, autoput 22:00h 75€ 65€
Markovac, motel “Stari Hrast” 22:15h 75€ 65€
Batočina, restoran “Kapija Šumadije” 22:30h 75€ 65€
Jagodina, BS “Coral” 22:45h 75€ 65€
Ćuprija, motel “IN”, pored autoputa 23:00h 75€ 65€
Paraćin, restoran “Tito”, pored autoputa 23:05h 75€ 65€
Pojate, motel “Evropa”, pored autoputa 23:15h 75€ 65€
Aleksinac, restoran “Istanbul”, autoput 23:25h 75€ 65€
Niš, Lukoil pumpa 150-200m pre Maxija (bivseg Tempa) 23:40h 70€ 60€
Leskovac, hotel “Bavka” 00:40h 70€ 60€
Vranje, BS “NIS Petrol”, pored autoputa 02:00h 70€ 60€
Legenda tabele:

Vrste usluga: NA – najam apartmana ili studija, ND – noćenje s doručkom, PP – polupansion (doručak i večera), PA – pun pansion (doručak ručak i večera), AI – All Inclusive (sve uključeno), UAI – Ultra All Inclusive (sve uključeno + dodaci)

Vrste smeštaja: STU – studio (u jednoj prostoriji kuhinja i kreveti), APP – apartman (kuhinja odvojena vratima od spavaće sobe), DUP – duplex (apartman sa dve spavaće sobe), MEZ – mezoneta (apartman na dva nivoa)

Ostali pojmovi: ADL – odrasla osoba, CHD – dete, INF – infant dete do 2 godine, AC – Air Conditioner, klima uređaj,

  • -najam izabranog smeštaja na bazi 10 noćenja
  • -usluge predstavnika organizatora aranžmana
  • -troškovi organizacije i izvođenja programa
  • -prevoz (osim za smene označene *)
  • -boravišna taksa u Grčkoj koja je obavezna od 01.01.2018. U privatnom smeštaju iznosi 0,5€ po smeštajnoj jedinici (studiju/apartmanu). Podložna je promenama i plaća se na licu mesta.
  • -međunarodno putno zdravstveno osiguranje za period boravka 10noći/11 dana– 6€ (deca od 0 meseci do 17,99 godina), 12€ (osobe od 18 do 69,99 godina), 24€ (osobe od 70 do 79,99 godina), 30€ (osobe od 80 do 84,99 godina) i 36€ (osobe iznad 85 godina)
  • -održavanje higijene u studijima/apartmanima za vreme boravka
  • -fakultativni izleti koji nisu predviđeni programom putovanja
  • -ostali individualni i nepomenuti troškovi
  • -u slučaju spajanja smena kod paket aranžmana (označenih sa *), cena se umanjuje 30eur po osobi od ukupne cene za obe smene (03.06-13.06; 01.09-11.09.)
  • -za smene 24.05 i 21.09. nema popusta za spajanje smena.
  • – dete do 6 godina na zajedničkom ležaju (uz najmanje dve punoplatežne osobe) plaća samo dečju autobusku kartu
  • – putnici koji putuju sopstvenim prevozom ne ostvaruju popust za spajanje smena.
  • – pre polaska na put potrebno je podići vaučer u agenciji
  • – ST – studio
  • NAPOMENE ZA AUTOBUSKI PREVOZ i SMESTAJ:
  • Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
  • Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, dva dana pred put.
  • Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.
  • Tokom sezone, moguća je promena mesta i vremena polaska.
  • Dete od 0-10 godina starosti mora imati svoje sedište (ne može se prevoziti u krilu).
  • Transferi do i od Beograda mogu biti realizovani mini-busom, kombijem ili putničkim automobilom.
  • Agencija pravi raspored sedenja uzimajući ravnopravno u obzir: vreme uplate aranžmana kao i starost putnika (stara lica ili porodice sa decom).
  • Organizator putovanja ne garantuje poziciju sedišta u autobusu ukoliko to nije predviđeno i uplaćeno prema cenovniku kao mogućnost dodatne usluge i doplate.
  • Organizator putovanja će putnicima odrediti bilo koje sedište i sprat u autobusu, bez obzira na eventualno usmeno date napomene.
  • Naknadne izmene nisu moguce. Putnik će prihvatiti sedište koje mu agencija dodeli.
  • Broj putnika po smenama može se značajno razlikovati. Organizator se ne obavezuje da će prevoz u povratku izvršiti istim prevoznim sredstvom i na istim sedištima kao u odlasku. U slučaju nedovoljnog broja prijavljanih putnika agencija zadržava pravo da pojedine polaske organizuje u saradnji sa drugom agencijom ili manjim prevoznim sredstvom od autobusa.
  • Prenos prtljaga od autobusa do smeštajnog objekta nije obaveza Organizatora putovanja. Autobus po dolasku u letovalište staje što je moguće bliže smeštajnom objektu. Putnici su dužni svoj prtljag preneti do smeštaja.
  • Organizator ima pravo da za prevoz angažuje sve tipove turističkih autobusa koji ispunjavaju uslove predviđene propisima (mini bus, autobus ili double decker), kao i druga prevozna sredstva ako to okolnosti uslovljavaju. Broj sedišta i razmak između njih zavisi od tehničke specifikacije autobusa (marke i tipa autobusa) i registrovan je u dozvoli te Organizator na to ne može da utiče.
  • Iskrcaj putnika i broj mesta iskrcaja putnika pre konačnog mesta odredišta (npr. usputna letovališta i hoteli udaljena od glavne maršrute do 20 kilometara) su u isključivoj nadležnosti agencije i ona nema obavezu obaveštavanja putnika o tome (broju iskrcaja).
  • U slučaju dodatnog transfera autobusom ili manjim vozilom moguće je čekanje do stodvadeset minuta. I u polasku, kao i dolasku na destinaiju i sa destinacije može doći do kašnjenja zbog različitih razloga (gužva na putu, kvar, velike količine prtljaga koji je potrebno smestiti u boks autobusa…).
  • Ovakav vid prevoza nije linijski, sa utvrđenim striktnim redom vožnje, jer zavisi od velikog broja faktora. Procene trajanja putovanja i dolaska na destinaciju, kao i brzina vožnje su vrlo subjektivne procene vozača i vodiča i ne mogu biti predmet prigovora.
  • Mesto izlaska iz autobusa na destinaciji je i mesto polaska za Srbiju.
  • Minimum na autobuskom prevozu da bi došlo do realizacije puta je 40 putnika, u protivnom organizator zadržava pravo otkaza do 5 dana pred početak aranžmana,
  • Postoji mogućnost ulazaka/izlaska i na usputnim stanicama na autoputu (u dogovoru sa vodičem i vozačem autobusa) koje nisu navedene u tabeli, ali isključivo na mestima predviđenim za stajanje (parking, pumpa, motel, restoran). Zabranjeno je zaustavljanje autobusa na petljama, kružnom toku ili u zaustavnoj traci autoputa zbog ukrcaja/iskrcaja putnika.
  • Pušenje u autobusu nije dozvoljeno
  • TIPOVI SMEŠTAJNIH JEDINICA / LEGENDA:
  • S – studio / jedna prostorija koju čine čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i naznačen broj osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
  • G – garsonjera / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
  • A – apartman / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
  • D – duplex / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i dve odvojene prostorije sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
  • M – mezoneta / smeštajna jedinica koju čine dva nivoa i kupatilo, balkon ili terasa. Na jednom nivou dnevni boravak sa čajnom kuhinjom (obično bez rerne) opremljenom osnovnim posuđem i drugi nivo (uglavnom galerija) kao spavaći deo.
  • Napomena: Kategorizacije smeštajnih objekata u katalogu (hoteli i vile), izvorno su preuzete od vlasnika istih, te kao takve ispunjavaju uslove po kriterijumima nacionalne turističke organizacije Grčke – EOT.
  • VAŽNE NAPOMENE:
  • Tokom boravka u smeštajnom objektu gosti su dužni da se poštuju posebne mere “Covid 19”, koje su propisane uredbom grčke vlade,  a koje su važeće i primenjive tokom boravka.
  • Takodje postoji mogućnost da neke od usluga neće biti u potpunosti ispunjene, jer trenutne mere to ne dozvoljavaju.
  • Početak korišćenja smeštajne jedinice (apartmana – studia) je posle 15:00 časova na dan dolaska,  a napuštanje smeštajne jedinice (apartmana – studia) zadnjeg dana boravka najkasnije do 09:00  časova. Higijenu u apartmanima i studijima održavaju gosti, a posteljina se menja najmanje jednom u toku smene. Eventualne neispravnosti i nedostatke u smeštaju prijaviti odmah predstavniku agencije. Putnici su obavezni da prilikom ulaska u smeštaj, predaju 1 pasoš, koji će im biti vraćen na dan odlaska. Svaku pričinjenu štetu putnik je u obavezi da nadoknadi vlasniku objekta pre napuštanja smeštaja. Svaka oštećenje, koje je postojalo u smeštaju prilikom ulaska, a nije prijavljeno predstavniku, tretiraće se kao šteta, koju su pričinili putnici koji trenutno borave unutra.
  • Putnici su dužni da poštuju kućni red objekta u kom su smešteni, u suprotnom vlasnik objekta ima pravo da ih iz istog udalji, a agencija ne snosi nikakvu odgovornost, niti obavezu, niti je dužna da vrati pare putnicima.
  • Dimenzije ležaja u Grčkoj se razlikuju od naših standarda. Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm. Pomoćni ležaj u svim objektima u Grčkoj je na sklapanje, drvene ili metalne konstrukcije ili fotelje na rasklapanje, manjih dimenzija.
  • Organizator zadržava pravo da putem FIRST MINUTE ili LAST MINUTE ponude proda svoje slobodne kapacitete po cenama koje su drugačije od onih u cenovniku. Stranke koje su uplatile aranžman po cenama objavljenim u ovom cenovniku nemaju pravo da potražuju nadoknadu na ime razlike u ceni.
  • Za sve informacije date usmenim ili elektronskim putem agencija ne snosi odgovornost. Validan je samo pisani program putovanja istaknut u prostorijama agencija.
  • Organizator putovanja zadržava pravo promene programa putovanja usled nepredviđenih objektivnih okolnosti (npr. gužva na granicama, gužva u saobraćaju, zatvaranje nekog od lokaliteta predviđenog za obilazak…).
  • Potpisnik ugovora o putovanju ili predstavnici grupe putnika obavezni su da sve putnike upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja i Opštim uslovima putovanja organizatora putovanja.
  • Svi putnici su obavezni da poštuju važeće  zakonske i carinske propise za iznošenje dinara i deviza iz zemlje.
  • Putnici koji poseduju inostrani pasoš dužni su sami da se informišu kod nadležnog konzulata o uslovima koji važe za odredišnu ili tranzitnu zemlju (vizni, carinski, zdravstveni i dr.) i da sami blagovremeno i uredno obezbede potrebne uslove i isprave.
  • Maloletna lica, ukoliko putuju bez roditelja, moraju imati saglasnost, oba roditelja, na punoletno lice sa kojim putuju
  • Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju Evropske unije..
  • Minimum za realizaciju putovanja po polasku: autobus-40 prijavljenih putnika i usled nedovoljnog broja putnika organizator putovanja ima pravo otkaza putovanja, najkasnije 5 dana pre termina polaska.
  • Organizator putovanja zadrzava pravo korekcije ugovorene cene pre početka putovanja usled promene u kursu razmene valute ili promene u tarifama prevoznika i u zakonom predviđenim slučajevima.

Molimo Vas da pažljivo pročitate Opšte uslove putovanja I NAPOMENE (koje su sastavni deo ovog programa). Organizator putovanja je Turistička agencija „DT“, broj licence OTP 192/2021 kategorije A .

Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja Turističke agencije „DT“  uskladjeni sa Yuta standardom i Zakonom o turizmu. Osvlasceni subagent Globus travel shop.

POŠALJITE UPIT